Zawieszki dla Milusińskich

Każde dziecko lubi kolorowe, małe drobiazgi. Zawsze kiedy siadam do pracy nad kolejnymi zawieszkami, przybiega moja mała Milena i pyta czy to dla niej. Ma już kilka i zawsze jej mało. Rozwiesza je na klamki i uchwyty szafek. Wiem jak dużo radości jej to sprawia, więc się nie sprzeciwiam.

Prezentuję dziś kilka zawieszek wykonanych jeszcze z zeszłym roku. Dawno powędrowały w małe raczki, ale do dziś nie pokazywałam ich na blogu.

zawieszka_pirat

Użyłam fragmentów ozdobnego papieru z kolekcji Kids Dovecraft, dostępnej w scraparcie. Bazę stanowi tektura modelarska pomalowana granatową farba akrylową o perłowej poświacie, a tło to nic innego jak karton wizytówkowy zastemplowany kolorowymi kołami. Dla urozmaicenia na środku zawieszki, żółty pasek wyciełam ozdobnymi nożyczkami z pianki. Błyszczące cekiny i kropeczki akrylowe imitują „pirackie łupy”.

zawieszka_straak

Fatalne zdjęcie, przyznaję bez bicia ale tempo pracy nad zawieszką było szybkie i równie szybko prezent trafił do małego Bartusia. Bartek – fan Strażaka Sama koniecznie musiał mieć na scianie w swoim pokoiku wizerunek swojego ulubieńca. Żeby dodatkowo nie utrudniać sobie pracy postanowiłam wykonać zawieszkę na bazie formatu 30x30cm. Również wykonanie wozu strażackiego nie było takie trudne dzięki bazie ze scrapińca. Postacie strażaków wyciełam z gazetki dla dzieci i nakleiłam na karton.

zawieszka_moda_dama_turkus_

Dla odmiany coś dla dziewczynki. Turkus, zieleń i brąz – myślę w znakomitym polaczeniu. Do tego fajna wstążka w białe kropeczki, trochę bawełnianej koronki i cieniutki sznureczek.

 

0 Comments
Previous Post
Next Post